Пн-Сб: 09:00 - 19:00
Нд: вихідний
+38 (067) 557-32-32 пр. Ак. Глушка, 32
+38 (067) 555-32-32 вул. Семена Палія, 113а
+38 (096) 737-32-32 вул. Кленова, 2А
Як правильно промивати ніс?
Промивання носа (іригація) проводять не тільки в терапевтичних цілях, але і в гігієнічних і профілактичних. Такі процедури сприяють видаленню сум, алергенів, пилу, усуненню запальних процесів.
Навіщо промивати ніс?
Зрошення носової порожнини не повинно бути разовим, проводити його слід регулярно. Шкода, що далеко не всім відомо, яких позитивних ефектів можна досягти, якщо промити порожнину носа. Ще не знаєте, навіщо потрібно промивати ніс? Тоді ознайомтеся з результатами іригації:
- перешкода розростанню поліпів;
- очищення від алергенів;
- зняття запалень;
- перешкоджання закладеності носа;
- звільнення від слизових виділень;
- антибактеріальний ефект.
Ще промивати ніс потрібно перед оперативними втручаннями та обробкою лікарськими засобами. Також процедура рекомендується при епідемічних ситуаціях.
Якщо виникли проблеми зі здоров'ям, рекомендуємо не займатися самолікуванням, а записатися на прийом до ЛОР-лікаря, який огляне вас і складе індивідуальний план лікування.
Показання для промивання носа
Слиз у носі може сигналізувати про розвиток серйозного захворювання. Після встановлення діагнозу паралельно з основним медикаментозним лікуванням лікар призначить іригацію і детально розповість, як правильно промивати ніс в домашніх умовах.
Обов'язково промивання носоглотки у вигляді профілактики в сезон застуд, особливо після близького контакту з зараженою людиною. Також рекомендовано алергікам у сезон цвітіння рослин.
Промивання носа: протипоказання
Розчин для промивання носа не завжди приносить користь. Він може нашкодити з причин:
- непереносимість складових розчину;
- пошкоджена носова перегородка;
- епілепсія та порушення психіки;
- сильні набряки на слизових;
- отит та інші вушні захворювання;
- кровотечі з носа на регулярній основі.
Вагітним і матусям, що годують, не рекомендується іригація; якщо сильно потрібно, то проводити її слід з дозволу лікаря і дуже обережно підходити до складових розчину.
Правила промивання носа
Важливо знати, як правильно промити ніс. Особливих складнощів немає, і особлива підготовка не потрібна.
Особливості процедури
Перед тим як провести іригацію, слід перевірити стан слизової. Вона не повинна бути пошкоджена, при самій процедурі у людини не повинно виникнути почуття сильного дискомфорту, печіння. Основні види промивання:
- аспірація;
- «зозуля»;
- водострювальна;
- назальний душ;
- зрошення.
Засоби для промивання носа
Як промивається ніс, вже вивчили, тепер варто ознайомитися з тим, які засоби можна використовувати для даної процедури. Сольовий розчин – найпопулярніший і найдієвіший, коштує недорого, дефіцитом не є, його можна купити в кожному аптечному кіоску, не кажучи вже про великі аптеки.
Різні ароматні настої, трав'яні відвари та інші засоби з різким запахом абсолютно не підходять в даній ситуації. Вони можуть викликати сильну алергічну реакцію.
Промивання солоною водою нешкідливо і для дорослих, і для дітей. Головне, дотримуватися всіх правил і враховувати протипоказання такої процедури.