Пн-Сб: 09:00 - 19:00
Нд: вихідний
+38 (067) 557-32-32 пр. Ак. Глушка, 32
+38 (067) 555-32-32 вул. Семена Палія, 113а
+38 (096) 737-32-32 вул. Кленова, 2А
Симптоми і причини тонзиліту
Тонзиліт — захворювання, яке характеризується запальним процесом, що локалізується в мигдалинах. При появі симптоматики цієї хвороби слід терміново звернутися до фахівців: відсутність терапії може призвести до ряду серйозних ускладнень і, в деяких випадках, до інфікування внутрішніх органів людини.
Причини виникнення тонзиліту
Тонзиліт викликається стрептококовими бактеріями, які включені в групу А. Якщо у вас з'явився білий наліт на мигдаликах з неприємним запахом - це вагомий привід перевіритися на захворювання у лора.
Запальний процес розвивається при зниженому імунітеті, переохолодженні, значних навантаженнях, стресових ситуаціях, поганому харчуванні. Найчастіше, на це захворювання хворіють вагітні жінки через послаблення захисних механізмів в організмі.
До причин місцевого характеру можна віднести викривлення перегородки носа, розростання лімфоїдної тканини мигдалин, поліпи у носових ходах. Запалення гайморових пазух та каріозний процес також можуть бути причиною хронічного перебігу тонзиліту.
Симптоми тонзиліту
Тонзиліт характеризується:
- постійним першінням у горлі;
- болем під час прийому їжі;
- запальним процесом у лімфатичних вузлах;
- білим нальотом і комками жовтого кольору в горлі, гнійниками;
- частим кашлем та ангінами;
- підвищеною температурою, особливо у вечірній час;
- дратівливістю, стомлюваністю, загальним поганим самопочуттям;
- аритмією, задишкою;
- неприємним запахом із рота.
Це не весь комплекс симптомів хронічного тонзиліту. Варто пам'ятати, що при проникненні хвороботворних мікроорганізмів в інші органи та тканини у пацієнтів починають хворіти на суглоби, нирки та серце, з'являється алергія та розвиваються хвороби шкірних покривів.
Загострення хронічного тонзиліту
Загострення хронічного тонзиліту супроводжується огрубінням лімфоїдної тканини та утворенням рубців на лакунах. У гнійних осередках, що з'явилися, знаходяться залишки їжі і розмножуються хвороботворні мікроорганізми, які розносяться кровотоком по інших органах. При загостренні захворювання перетворюється на типову чи флегмонозну ангіну, що небезпечно поруч серйозних ускладнень.
Діагностика тонзиліту
Для встановлення правильного діагнозу фахівець повинен ознайомитися зі скаргами, загальним станом пацієнта, результатами аналізів (у тому числі аналізу крові), історією його хвороби. На первинному огляді лікар пальпує лімфовузли та оглядає горло з використанням фарингоскопа. Такі симптоми, як почервоніння, потовщення стінок, гнійні виділення з неприємним запахом, пробки, рубці, набряклість мигдаликів можуть вказувати на тонзиліт.
Профілактика тонзиліту
Профілактичні заходи включають дотримання особистої гігієни, відвідування стоматологічного кабінету та ряд поширених оздоровчих процедур, що дозволяють зміцнити імунітет. Крім того, слід стежити за чистотою в житловому приміщенні та регулярно виконувати вологе прибирання з дезінфікуючими засобами.
Тонзиліт у дітей
Тонзиліт у дітей характеризується практично такою ж симптоматикою, як і у дорослих пацієнтів. Фахівці використовують:
- промивання лакун антисептиками;
- обробку протизапальними розчинами;
- регулярні полоскання відварами та теплою солоною водою;
- інгаляційні методики;
- аерозольні антисептики;
- таблетки, що розсмоктуються, з протимікробним ефектом.