Пн-Сб: 09:00 - 19:00
Нд: вихідний
+38 (067) 557-32-32 пр. Ак. Глушка, 32
+38 (067) 555-32-32 вул. Семена Палія, 113а
+38 (096) 737-32-32 вул. Кленова, 2А
Причини і симптоми тонзіллофарингіту
Тонзіллофарингіт — це патологічний стан, який супроводжується одночасним запаленням небних мигдалин і задньої стінки горлянки. Крім больового синдрому, локалізованого в горлі, пацієнт може зіткнутися і з іншими, неспецифічними проявами. Важливо розібратися в різноманітності симптомів.
Як виявляється хвороба
Найчастіше гострий тонзилофарингіт дає про себе знати подібними проявами:
- висока температура близько 38-39 градусів;
- загальна слабкість, головний біль, диспепсичні розлади — наслідок загальної інтоксикації організму;
- регіонарний лімфаденіт — ущільнення або збільшення лімфатичних вузлів;
- ангіна задньої стінки горлянки (виражена краснота слизовою);
- набряклість мигдалин, небних дуг і м'якого неба.
Найпоширеніший симптом — це біль при ковтанні, що віддає у вухо. У багатьох пацієнтів ознака комбінується з мерзенністю голосу і петехіями на слизовій оболонці.
Бактеріологічне дослідження
При першій же підозрі на патологію (наприклад, дискомфорт при ковтанні і болі в горлі) слід звернутися до фахівця. Крім специфічного симптому у вигляді висипу в горлі, який з великою ймовірністю вказує на дану патологію, в діагностику входить і бактеріальне дослідження:
- взяття мазка з носоглотки.
- посів отриманого матеріалу на поживні середовища.
- ідентифікація збудника.
- підбір антибіотика.
Точність такого тесту практично дорівнює 100%, первинна оцінка результатів проводиться через добу після посіву, остаточна ідентифікація — через 2-3 доби.
Бактеріальний посів важливий для раціональної терапії протимікробними препаратами, адже емпіричний підбір ліків не завжди дозволяє призначати правильний засіб. В іншому випадку пацієнт не тільки не позбудеться хвороби, але ще й набуде резистентності до певного антибіотика.
Діагностика вірусного ОТФ
Як вказують фахівці, основна мета діагностики ОТФ — це розрізнити вірусне, грибкове і бактеріальне походження хвороби.
Якщо бактеріальний культуральний посів не дав результатів, застосовують експрес-тести на поверхневі антигени. Подібні аналізи засновані на одному з методів:
- імуноферментний аналіз;
- імунохроматографія.
Як правило, фахівець отримує результат вже через 5-10 хвилин після проведення тесту. Чутливість даного методу коливається від 94% до 97%, що також вважається дуже високим показником.
Діагностика мікотичного ОТФ
Ідентифікація дріжджеподібних грибів роду Кандида в якості збудника хронічного тонзіллофарингіту проходить за таким же принципом, як і звичайний бактеріальний посів.
Фахівцеві також потрібно взяти мазок з небної мигдалини до ранкового туалету порожнини рота (бажано натощак). Частина висівається на агар-агар з додаванням поживних компонентів для можливих бактерій, інша частина — на середу, яка оптимальна для зростання грибкових колоній. Ідентифікація результату проводиться через 24-72 години.