Пн-Сб: 09:00 - 19:00
Нд: вихідний
+38 (067) 557-32-32 пр. Ак. Глушка, 32
+38 (067) 555-32-32 вул. Семена Палія, 113а
+38 (096) 737-32-32 вул. Кленова, 2А
Причини хронічного гнійного середнього отиту
Діагноз хронічний гнійний середній отит ставиться у разі спостереження рецидивуючого інфікування середнього вуха, що супроводжується безперервним або епізодичними прозорими, або гнійними виділеннями, у поєднанні зі стійкою перфорацією барабанної перепонки.
При цьому запальний процес часто поширюється на сосцевидний відросток – мастоідіт. Зазвичай спостерігається поступове прогресуюче зниження слуху.
Рівною мірою зустрічається і у дітей і у дорослих.
Відмінності від гострого гнійного отиту полягають саме в періодичній повторюваності. Діагноз хронічний може бути поставлений при тривалості захворювання від 2-х тижнів до 3-х місяців.
Зустрічається захворювання досить часто.
Причини виникнення
Прийнято вважати, що його провокують
- недолікований гострий отит;
- низький рівень гігієни;
- неповноцінне харчування;
- часте куріння.
- проблеми в порожнині носа, що призводять до стійкого тривалого утруднення дихання (викривлення, травми). Стає неможливою нормальна вентиляція середнього вуха, що і призводить до запального процесу.
Флора при ХДСО
Серед збудників, які провокують хронічний гнійний середній отит, можна назвати синьогійну паличку (Pseudomonas aeruginosa) і золотистий стафілокок (Staphylococcus aureus) різних штамів - виділяються найчастіше.
У меншій кількості випадків ХДСО може бути спровокований кишковими грамотрицькими паличками, такими як клебсієла, протей і кишкова паличка Ще рідше – грибами Aspergillus spp і Candida spp.
За клінічною картиною в отоларингології розрізняють 2 форми ХМСО:
- мезотимпаніт або туботимпанальний гнійний середній отит – вражена тільки слизова середнього вуха
- епітімпаніт або хронічний епітімпаноантральний гнійний середній отит – запалення спостерігається також і в кісткових структурах
Читайте також: Отомікоз: грибок у вухах, причини та симптоми захворювання
Симптоми
При хронічному гнійному отиті середнього вуха спостерігаються:
- постійне або періодичне закінчення рідини слизово-гнійного характеру, що має неприємний запах
- прогресуюче зниження слуху різною мірою.
Діагностика
Діагностується ХМСО в результаті зовнішнього огляду середнього, перевірки функцій слухової труби.
Щоб визначити ступінь вираженості втрати слуху, ЛОР-лікар може призначити аудіометрію. З метою виключення ускладнень з боку носоглотки може бути також проведена ендоскопія. Також показано бактеріологічне дослідження з метою визначення збудника.