Пн-Сб: 09:00 - 19:00
Нд: вихідний
+38 (067) 557-32-32 пр. Ак. Глушка, 32
+38 (067) 555-32-32 вул. Семена Палія, 113а
+38 (096) 737-32-32 вул. Кленова, 2А
Перші зубки
Як можна полегшити прорізування зубів, правила догляду за першими зубами
Безсонні ночі, але такі довгоочікувані перші зубки! Ми радіємо кожному білому бугорочку в роті у нашої дитини. І щоразу ми ставимо собі запитання: "Як можна полегшити прорізування зубів у малюка? Як позбутися болю?"
В даний момент Міжнародна Асоціація Дитячої Стоматології (IAPD) не рекомендує використовувати гелі на основі анестетиків-лідокаїн.
Чому? Адже кожен з нас бажає полегшити цей період для малюка. По-перше, полегшення буде тривати всього 2-3 хвилини, по-друге, часте нанесення таких гелів може призвести до токсичного ефекту.
Правила догляду за першими зубами
Повноцінний гігієнічний догляд за першими зубами повинен починатися з самого їх прорізування. У чому він полягає?
- молочні зуби необхідно чистити 2 рази на день вертикальними рухами пальцем або щіткою з метою зняття нальоту;
- після кожного прийому їжі ротову порожнину слід полоскати;
- прийом солодощів дитиною потрібно звести до мінімуму;
- пустушки перед тим, як дати малюку, необхідно ретельно промити;
- відвідувати стоматолога слід не рідше 1 разу на 3 місяці.
Важливо! Дитина до 10 років поки не може самостійно чистити зуби, тому батькам потрібно обов'язково допомагати якісно чистити зуби.
Протирання зубів і ясен малюка
Первинний догляд за молочними зубами повинен включати протирання їх поверхні і проміжків. Його потрібно здійснювати вранці за 1 годину до прийому їжі і ввечері за півгодини перед відходом до сну. Для цього використовуйте ватні диски, палички або складену в кілька шарів марлю, змочені в кип'яченій воді.
Чому потрібно чистити молочні зуби?
Думка, що доглядати за першими зубами не обов'язково, оскільки вони все одно зміняться постійними, – помилково. Ясна потребують регулярної гігієни, а з зубної емалі необхідно знімати наліт від залишків їжі та напоїв. Це дозволяє запобігти карієсу зубів, який може бути викликаний бактеріями в ротовій порожнині.
Які продукти корисні для перших зубів?
Правильний догляд за зубами дітей неможливий без збалансованого раціону. Він починається грудним вигодовуванням і триває прикормом, цільними овочами і фруктами, за допомогою яких малюк може розробити жувальні зубки м'язи, зв'язки і кістки щелепи.
Для зміцнення зубної емалі необхідні кисломолочні продукти, особливо сир і тверді сорти сиру. А горіхи і зелений чай покращують кровообіг у яснах.
Як доглядати за молочними зубами?
Перші дитячі зуби особливо сприйнятливі до патогенних мікроорганізмів, які при недостатній гігієні призводять до виникнення кариозних уражень емалі і заповнення пульпи
Догляд полягає в протиранні, застосуванні спеціальної пасти і щітки, які підходять за віком малюка.
Вибираємо щітку і пасту для малюка
Зубна емаль дитини до 1.5 року найбільш тендітна і ніжна. З огляду на це, потрібно в дитячих магазинах або аптеках знайти щітку зручної форми з гумовими краями, заокругленими і м'якими щетинками і довжиною чистячої поверхні не більше 1.5 см. Часто виробники вказують рекомендований вік діток (від 0 до 6 місяців, від 6 міс. до року і т. д.).
У клініці Профідент Джуніор вам підберуть правильний догляд і нададуть послугу професійна чистка зубів в Одесі!
Замість першої щітки можна застосовувати силіконовий напальчник з рельєфними виступами, але малюки часто «пробують» її на смак, частково кусаючи різцями і палець батька.
Враховуючи те, що дитина поглинає до 70% зубної пасти зі слиною, потрібно звернути увагу на продукцію зі спеціальним складом безпечним для потрапляння в ЖКТ. Відмінними варіантами для найменших (з 0 до 6 міс. і далі) на думку педіатрів і дитячих стоматологів вважаються «Weleda», «Країна казок», «R.O.K.S. baby», «Nenedent».
Прорізувачі для зубів
Найбільш безпечний і дієвий спосіб полегшити стан малюка - це використовувати гелеві прорізувачі, які необхідно попередньо охолодити.
Які ж бувають прорізувачі і як їх вибрати?
На сьогоднішній момент гелевих і пластикових прорізувачів дуже багато і ми хочемо допомогти вам у цьому нелегкому завданні.
По-перше, прорізувачі повинні бути безпечними - бажано, щоб вони були округлої форми і не мати додаткових виступів, які можуть бути травматичними для порожнини рота і очей. Крім того, вони повинні бути зручними для самого малюка. І останнє - на прорізувачах нерідко є силіконові виступи, які повинні бути гладкими і не надто великими.
Також ви можете зустріти пластикові прорізувачі у вигляді зубної щітки. Зверніть увагу, що силіконові деталі на головці повинні розташовуватися по периметру, не повинні бути жорсткими, або з одного боку, виконуючи функцію зубної щітки.
Також зверніть увагу на обмежувачі, щоб уникнути травматизації порожнини рота і глибокого проникнення цього прорізувача або широку егрономічну ручку.
Силіконові напальчники
З'явився перший зубик! Як нам доглядати за ним?
Для цього існують силіконові напаличники з м'якими шипами, які дбайливо очистять зубки вашого малюка.
Силіконові напалічники існують різних розмірів, що дозволяє і татові і мамі брати участь у процесі по догляду за порожниною рота дитини.
У наших рекомендаціях ви зможете ознайомитися з можливими засобами гігієни для порожнини рота від народження дитини до появи всіх зубів.
Рекомендації: Не використовуйте гелі на основі анестетиків і починайте доглядати з першого зубика!