Пн-Сб: 09:00 - 19:00
Нд: вихідний
+38 (067) 557-32-32 пр. Ак. Глушка, 32
+38 (067) 555-32-32 вул. Семена Палія, 113а
+38 (096) 737-32-32 вул. Кленова, 2А
Симптоми і причини аденоїдиту
Аденоідіт – це захворювання, при якому запальний процес розвивається в лімфоїдній тканині мигдалин. В основному, на аденоїдит хворіють діти віком від 3 до 7 років, у яких тільки починає формуватися потужний імунітет, тому чутливість до інфекційних захворювань ще досить висока.
Аденоїдит у дітей
Аденоїдит у дітей може бути спровокований впливом численних факторів. Мигдалини одні з перших в організмі контактують з ГРЗ, алергією та інфекційними хворобами, що мають вірусне походження.
Часто запальний процес починає розвиватися у дитини при переїзді, в новому дитячому садку або школі, де на мигдалини починають впливати незвичні мікроорганізми і, природно, виникає імунна відповідь.
Симптоми хвороби
Симптоми аденоїдиту проявляються досить явно. Слід в обов'язковому порядку звернутися до фахівця в таких випадках:
- у дитини постійно закладено ніс;
- ускладнено або відсутнє дихання через ніс;
- малюк хропить або затримує подих уві сні;
- відзначається підвищена температура;
- спостерігаються гнійні носові виділення.
Часті отити, також можуть бути ознакою розвитку запалення в мигдалинах.
Гнійний аденоїдит
Гнойные выделения, возникающие при аденоидите, вызывают дополнительные осложнения при попадании в горло. У пациента может развиться острый фарингит, ларингит, трахеит или бронхит, что несет в себе серьезную опасность для здоровья.
Острый аденоидит
Острая форма аденоидита развивается очень быстро – вирусная или бактериальная инфекция приводит к значительному воспалительному процессу в миндалинах, протекающему с явной симптоматикой.
Хронический аденоидит
Воспалительный процесс в хронической форме проявляется еле заметным повышением температуры, отставанием психического и физического развития, высокой степенью утомляемости, плохой успеваемостью на школьных занятиях, нарушенным вниманием. Кроме того, ребенок сонлив, страдает от частых головных болей и регулярного ночного кашля из-за гнойных выделений.
Зачастую хроническая форма аденоидита развивается в сочетании с хроническим евстахиитом, при котором наблюдается прогрессирующее нарушение слуха. Для избежания появления хронического воспалительного процесса следует своевременно обращаться за помощью к специалистам.