Пн-Сб: 09:00 - 19:00
Нд: вихідний
+38 (067) 557-32-32 пр. Ак. Глушка, 32
+38 (067) 555-32-32 вул. Семена Палія, 113а
+38 (096) 737-32-32 вул. Кленова, 2А
Корінні зуби у дітей - симптоми прорізування зубів, ускладнення, догляд
У каждого человека меняются молочные на коренные зубы. В 6-7 лет выпадает первый резец, а заканчивается замена зубов после 20, когда появляются «восьмерки». Растут новые зубки по индивидуальному графику, поэтому задача родителя – научить ребенка правильно ухаживать за полостью рта и проконтролировать, как растут коренные зубы у детей.
Коли ріжуться корінні зуби у дитини?
Виростити постійні зуби – велика робота для організму, яку ми рідко помічаємо. Зміни починаються в 3 роки – формуються зачатки корінних зубів. У 5 між молочними зубами з'являються помітні проміжки, щоб звільнити місце для нових «мешканців».
Які зуби лізуть першими визначає лотерея – генетика. У половині випадків зростання починається з «шісток». Моляри виростають до 7-8 років, в цей же час змінюються передні різці.
Ростуть зуби повільно, але безболісно. У 14 основний прикус вже сформовано. « Запізнілі » зуби мудрості – треті моляри виростають через кілька років, у 18-21 у більшості дорослих.
Читайте також:
- профілактика карієсу у дітей
- лікування молочних зубів
- лікування пародонтиту у дітей
- пломбування зубів
Корінні зуби у дітей: симптоми прорізування
Майже у всіх дітей корінні зуби з'являються безболісно і непомітно. Однак є винятки, коли зростання постійних зубів супроводжується неприємними відчуттями. Поширений симптом, коли лізуть зуби – підвищена температура, до 38 ºС. Дитина також скаржиться на:
- слабкість і сонливість через зниження імунітету;
- нежить, рясне слиновідділення;
- запалення ясен;
- свербіж, біль під час їжі.
Прибрати неприємні відчуття в роті допоможе масаж ясен. Щоб зняти запалення, застосовують стоматологічний гель. Важливо: перед нанесенням продезінфікуйте руки або одягніть стерильні рукавички.
Перед купівлею ліків проконсультуйтеся зі стоматологом. Сильне запалення - сигнал, що зуби ростуть неправильно. Без лікування у дитини може деформуватися прикус.
Ускладнення при прорізуванні зубів
- дефекти прикусу. Корінні зуби за розміром більше молочних, на вузькій щелепі може не вистачити місця. Прикус змінюється, якщо молочні зуби не выпали, а новые начали расти.
- гіпердентія – зуби ростуть другим поруч. Відбувається це з різних причин, найчастіше – молочний зуб міцно тримається і корінний шукає інші шляхи.
- зуби не ростуть. Якщо молочний випав, а постійний затримується на півроку – потрібно звернутися до лікаря. Погане зростання зубів – одна з ознак проблем з імунною системою у дітей.
- карієс і пульпіт. Перша ознака руйнування емалі – скарги дитини на оскому, в зуб «заходить» солодке і гаряче. Якщо пульпіт вражає корінні зуби, у дітей підвищується температура тіла, з'являється сильний біль. Тоді терміново необхідно лікування пульпіта без відкладень.
Рекомендації щодо догляду за корінними зубами дитини
Корінні зуби у дітей потребують ретельного догляду. Молода емаль чутлива до впливу зовнішнього середовища і бактерій, що викликають карієс. Тому важливо використовувати засоби гігієни.
Найкраща профілактика – привчити дитину стежити за гігієною рота до того, як сформувався постійний прикус. Щоб зберегти зубки здоровими, потрібно виконувати кілька простих пунктів:
- чистити зуби щодня ☑️. Користуватися зубною щіткою мінімум двічі на день, використовувати зубну нитку і ополаскувачі.
- правильний режим харчування ☑️. Солодкий наліт на зубах – кращий корм для бактерій. Після страв з великою кількістю вуглеводів чистити зуби або полоскати рот. Уникати перекусів, коли немає можливості піклуватися про зуби.
- регулярні профілактичні огляди ☑️. Відвідувати стоматолога потрібно раз на півроку. Лікувати зуби відразу при виявленні проблем.
- зміцнювати зуби ☑️. Збалансовано харчуватися, приймати вітамінно-мінеральні комплекси, багаті кальцієм.
- регулярно відвідувати стоматолога ☑️ і робити професійну чистку зубів.
Догляд за зубами не займає багато часу, але прості дії зараз дозволять зберегти красиві і здорові зуби на все життя.