Профілактика карієсу у дітей

Інші послуги

У віці 6-12 років дитина здебільшого має молочні зуби, збереження здоров'я яких є запорукою гарної усмішки в майбутньому. 

Профілактика карієсу у дітей дошкільного віку

Профілактика карієсу у дітей віком до 3 років і в 3-7 років полягає в тому, щоб батькам, вихователям та стоматологам вдалося прищепити чаду основні навички гігієни ротової порожнини. У дитини має скластися максимально позитивне ставлення до відвідування дантиста, а також догляду за яснами та зубною емаллю.

Запобігти карієсу у дітей допомагає екзогенна та ендогенна профілактика.

Ендогенні методи

Ендогенна профілактика карієсу у дітей спрямована на оздоровлення зубів зсередини. Вона включає дотримання збалансованого харчування, збагаченого вітамінами групи В, аскорбіновою кислотою, ретинолом, кальцієм та вітаміном D. Настійно рекомендується виключити з раціону дитини шоколад, цукерки, печиво та інші солодощі, а також газовані напої.

Екзогенні методи запобігання карієсу

Екзогенна профілактика карієсу заснована на зовнішніх заходах, що дозволяють уникнути ураження зубної емалі.

  • профілактика та лікування карієсу зубів із зубними пастами та ополіскувачами, склад яких суворо регламентований під вік чи індивідуальні особливості організму дитини. Такі засоби призначає дитячий стоматолог після ретельного огляду та дослідження ротової порожнини та зубів малюка; li>
  • регулярне чистка зубів у дітей - під контролем батьків до повного звикання дитини до щітки та пасти;
  • відвідування стоматолога з метою регулярного профілактичного чищення та місцевого насичення зубів мінералами та фтором.

Захист зубів від карієсу у дітей шкільного віку

Згадані вище заходи щодо профілактики карієсу зубів у дітей необхідні і для представників шкільного віку. Починаючи з 7-8 років у малюків відбувається заміщення молочних зубків постійними. У цей час слід звернутися до стоматолога з метою ефективного захисту зубної емалі за допомогою герметизації фісур. Процедури лікування молочних зубів у клініці «Профідент Джуніор» проводиться на високопрофесійному рівні та сприяє зниженню ризику розвитку раннього карієсу.

Як часто потрібна профілактика у стоматолога?

Своєчасне відстеження навіть незначних змін зовнішнього вигляду зубної емалі дозволяє забезпечити надійну профілактику хвороби. Для цього необхідний профілактичний огляд у стоматолога не рідше 2-х разів на рік, а в ідеалі 3-4. Виявлення та усунення карієсу, тобто. пломбування зубів на ранніх етапах менш витратне та «болюче» для дитини.