Гемісекція кореня зуба

Інші послуги

Фахівці у багатьох випадках, щоб зберегти зуб, використовують гемісекцію – ампутацію кореня зуба.

Показання

Перелік показань до гемісекції не такий широкий. Процедуру проводять, якщо:

  • неможлива терапія через відсутність доступу до вогнища з тих чи інших причин;
  • зубний канал непрохідний через гранульому; 
  • у порожнині дна чи корені спостерігається перфорація.

Процедура відноситься до напрямку хірургічна стоматологія і проводиться у випадках, коли консервативна терапія не призводить до позитивної динаміки, а також за наявності інфекційних вогнищ, надмірного ураження зуба каріозним процесом, фрактури кореня.

Протипоказання

Гемісекцію кореня зуба не проводять у разі наявності лише одного кореня та при ураженні всіх коренів. Також процедура не проводиться, якщо коріння зуба зрослося, тому що немає можливості відокремити здорову тканину від ураженої. Оперативне втручання протипоказане людям похилого віку та пацієнтам, які мають такі захворювання, як цукровий діабет, злоякісні новоутворення, порушення роботи нирок, а також хвороби, що вражають серцево-судинну систему.

Переваги та недоліки

Якщо у пацієнта є показання до ампутації кореня, то фахівець має можливість врятувати зуб за допомогою процедури, яка характеризується такими перевагами:

  • дозволяє уникнути видалення зуба;
  • практично не викликає ускладнень; 
  • зберігається кісткова тканина, що дозволяє проводити імплантацію.

Операція має й низку недоліків. Показання до операції ампутація кореня і наступна процедура ведуть до того, що зуб залишається без одного з коренів, а значить, не може служити опорою для протезів. Після процедури термін служби зуба обмежений та, щоб його продовжити – не можна надмірно навантажувати місце гемісекції, а це не завжди зручно.

Етапи

Гемісекція – досить об'ємне за часом хірургічне втручання, яке триває близько двох годин. У процесі операції використовується місцева чи загальна анестезія. При виборі методики видалення кореня враховуються індивідуальні особливості здоров'я пацієнта та результати обстеження.

Видалення кореня зуба на нижній щелепі

Сам процес ділиться на кілька основних фаз:

Розпилювання коронки зуба до рівня біфуркація 

Такий підхід дозволяє відокремити здорові тканини від частини коронки та ураженого кореня. 

Видалення частини зуба з одним із коренів

Частина пошкодженого зуба та корінь видаляються після проведення сепарації. 

Вискоблювання патологічно змінених тканин

Порожнину, що утворилася після видалення кореня, вишкрібають, щоб очистити лунку від відмерлих і уражених тканин.

Заповнення лунки Коллапаном

Очищена порожнина наповнюється Коллапаном для запобігання утворенню грануляційної тканини. Матеріал біосумісний і практично ніколи не відкидається.

Варто зазначити, що ціна гемісекції зуба є достатньо доступною, тому, якщо фахівець рекомендує процедуру, то варто спробувати зберегти зуб.

Післяопераційний період

Звісно, ​​після всіх етапів гемісекції можлива поява больових відчуттів, які знімаються за допомогою знеболювальних препаратів. Перед прийомом ліків слід обов'язково проконсультуватися зі своїм стоматологом.

За тиждень після оперативного втручання більшість пацієнтів почуваються значно краще. Після процедури немає потреби у стаціонарному лікуванні, але використання загального наркозу змушує пацієнта залишатися у клініці деякий час. Терапія, що включає курс антибіотиків, призначається при ризик виникнення запального процесу. Стоматолог особисто призначає курс прийому препаратів, час їх прийому слід суворо дотримуватися навіть у разі гарного самопочуття.

Рана має бути у спокої певний час, тому необхідно харчуватися тільки м'якою їжею, не варто жувати прооперованою стороною та не слід фізично перевантажуватися. Обов'язково потрібно відвідувати стоматологічну клініку щодо профілактичних оглядів. З появою тривожної симптоматики та болю слід негайно звернутися до фахівців. 

Ціни на послуги:

Гемісекція кореня зуба. Ціни
Найменування послуги: Ціна:
Гемісекція 4000 грн
Більше інформації ви знайдете у разділі Ціни

Наші фахівці

всі фахівці

Байдиш Віталій Андрійович

Дитячий та дорослий лікар-стоматолог

Трум Віктор Миколайович

Дитячий та дорослий лікар-стоматолог. Терапія і хірургія