Металеві брекети

Інші послуги

Сучасна ортодонтія використовує кілька варіацій металевих брекет систем. Ознайомившись з перевагами та недоліками кожного виду таких ортодонтичних конструкцій можна вибрати оптимальний для себе спосіб вирівнювання зубів. А кваліфіковані та досвідчені фахівці клініки «Профідент-Джуніор» в Одесі успішно реалізують його, даруючи вам здорову усмішку.

Як довго ви носитимете залізні брекети?

Тривалість носіння залізних брекетів обумовлена ​​складністю порушення прикусу. Найбільший термін становить 2 з половиною роки. Стандартна тривалість носіння брекетів – два роки. А у разі легкого вирівнювання зубного ряду достатньо 1 року в середньому.

Точний термін носіння металевих брекетів визначає лікар, враховуючи відстань між зубами, характер порушення, вік і стан порожнини рота. Важливу роль і вид системи. Наприклад, самолігуючі конструкції ставляться на 3-6 міс - менше за всіх інших.

Які типи брекетів існують?

Залежно від способу встановлення брекети на зуби бувають:

 • вестибулярні – ставляться на зовнішню частину зубного ряду; 
 • лінгвальні – розміщуються на внутрішній стороні зубів. 

За характером кріплення дуги до скоби розрізняють лігатурні та самолігуючі брекет системи.

Вестибулярні брекети

Ціна металевих брекетів для встановлення на поверхні зубів найбільш доступна. Для того, щоб внести різноманітність у зовнішній вигляд вестибулярних конструкцій, багато виробників використовують кольорові вставки.

Плюси

 • Прості в установці.
 • Легко піддаються корекції.
 • Є економним варіантом.
 • Не викликають зміни дикції.

Мінус

 • Вимагають більш ретельного догляду. 
 • Помітні на зубах при посмішці. 

Лінгвальні брекети

Лінгвальні металеві брекети встановлюються всередині, а тому не видно навколишнім. Поводження з такими системами – досить непростий процес, що вимагає високої компетентності фахівців.

Плюси

 • Забезпечення зовнішньої естетики зубного ряду.
 • Комфортне носіння. 

Мінус  

 • Достатньо висока ціна.
 • Складність встановлення та корекції.

Лігатурні та безлігатурні (самолігуючі) брекет системи

 

Лігатурні брекети на зуби ставляться шляхом фіксації ортодонтичної дуги лігатурами. А для кріплення безлігатурних систем використовуються спеціальні замки з кришечками. Самолігуючі брекети мають складнішу конструкцію. Тому ефективність лігатурних і безлігатурних систем не має суттєвих відмінностей.

Металеві брекети: ціна установки та лікування

Ціна встановлення металевих брекетів залежить від їхнього вигляду та складності установки. Орієнтовна вартість вирівнювання зубів за допомогою таких конструкцій на щелепу становить від 5000 до 50000 грн. Плюс до цієї суми приєднуються витрати на корекцію, зняття та виготовлення ретенційних апаратів.

Найбільш бюджетним варіантом виправлення прикусу вважається використання вестибулярних лігатурних брекетів. Безлігатурні системи коштуватимуть дорожче. А найвищою буде ціна лікування лінгвальними брекетами на зуби.

Точніша сума стає відомою після огляду та бесіди з лікарем. У клініці «Профідент-Джуніор» вам допоможуть знайти вигідний компроміс між прийнятною ціною та якістю надання послуг на шляху до гарної усмішки.

Звикання до металевих брекетів

Після встановлення металевих брекет-систем у пацієнта починається період адаптації, протягом якого важливо дотримуватись рекомендацій лікаря, щоб звикання пройшло максимально безболісно. 

Травма м'яких тканин

Кутасті форми елементів брекет-систем можуть неприємно зачіпати слизові та м'які тканини губ, язика та щік. Щоб уникнути їх пошкоджень, ортодонти клініки «Профідент-Джуніор» використовують спеціальний захисний віск безпосередньо після встановлення. Цей засіб також видається пацієнту із собою для подальшого догляду за брекетами.

Біль

В результаті переміщення зубів відчувається біль, який посилюється під час пережовування твердої їжі. Позбутися цього симптому повністю неможливо, але зменшити прояв цілком. Ми рекомендуємо пацієнтам вживати продукти м'якої консистенції – рідкі каші, йогурти, пюре, м'ясні страви з ретельно перемеленого фаршу. Щоб зняти больовий симптом на якийсь час можна скористатися безрецептурними НПЗЗ. Якщо біль має виражений характер, варто звернутися до ортодонта. Можливо, необхідно замінити дугу. 

Порушення характеру змикання зубів

Після брекетів пацієнт довго не може звикнути до зміни змикання зубів. Це завдає відчутного дискомфорту під час проковтування слини та розмов. Порушення змикання цілком можливо уникнути. І в цьому нам допомагає поетапне встановлення брекетів на зуби. Вона полягає в тому, що ортодонтичні конструкції ставляться спочатку на верхній, а через 1-3 місяці на нижній ряд. Таким чином, адаптація пацієнта суттєво полегшується.

Ретенційний період

Після зняття брекетів слід закріпити ефект та накласти шину для фіксації зубів. В іншому випадку весь ефект і вкладені гроші підуть нанівець. Носити або шину слід до тих пір, поки не сформувалася кісткова тканина. Час розраховується індивідуально і залежить від багатьох факторів: вік, здоров'я зубів, ступінь викривлення.

Ціни на послуги:

Металеві брекети. Ціни
Найменування послуги: Ціна:
Шинування ( 1 сегмент) 750 грн
Консультація ортодонта 500 грн
Лікування на індивідуальних металевих брекетах Tweed (1 щелепа) 15000 грн
Лікування на індівідуальних металевих брекетах Tweed 2*4 (1 щелепа) 7800 грн
Більше інформації ви знайдете у разділі Ціни