Лікування ретенції

Інші послуги

Іноді буває потрібно докласти чималих зусиль, щоб підтримувати мотивацію на належному рівні до кінця лікування.

На першому етапі носяться брекети, щоб сформувати новий прикус. А на другому – ретейнери, щоб закріпити досягнутий результат.

Справа в тому, що відразу після вирівнювання, поки зуби ще не вкоренилися в новому положенні, вони прагнуть повернутися до вихідного. Якщо це допустити, отриманий важко вирівнювання буде втрачено. Для досягнення стійкого стану і встановлюють ретейнери.

Важливо ще й те, що до 12 років щелепа у підлітка продовжує зростати, це також може бути причиною рецидиву. І тут ретейнер може вчасно показати, що потрібне додаткове втручання. Його стає незручно носити чи складно одягати. Тоді це привід для позачергового відвідування лікаря.

Ортодонічний ретейнер 

Ортодонічний ретейнер це шина, яку накладають на зуби або кріплять на них, щоб утримувати в постійному положенні доти, доки не сформується повністю оклюзійна порожнина зубів. Тільки коли сформуються повернення у неправильне становище стане неможливим.

Носяться ретейнери постійно або за графіком. Як саме у кожному конкретному випадку приймає рішення ортодонт. Від способу носіння залежить, які саме ретейнери пропишуть пацієнтові – знімні або незнімні.

Залишилися питання?

Напишіть нам, і ми з радістю дамо Вам відповідь!

Незнімні або фіксовані ретейнери

Це металевий дріт або тонка стрічка, що кріпиться до задньої поверхні зубів.

Зазвичай така дуга охоплює 6 зубів на верхній або нижній щелепі і після брекетів практично не відчувається. Перевага незнімних ретейнерів у тому, що вони:

  • Не помітні зовні
  • Не завдають незручностей, під час чищення зубів та в процесі їди
  • Не вимагають дотримання графіка, оскільки носяться постійно
  • Міцні та надійні
  • За рахунок постійного впливу носяться не так довго, як знімні

Макет виготовляється індивідуально по зліпку зубів.

Дізнайтеся також скільки коштує поставити брекети

Знімні конструкції (капи)

Це капи із прозорого гігієнічного пластику.  Їх також виготовляють по зліпках. Іде це 2-3 дня. Це можуть бути як двощелепні капи – одягаються на ніч, у них не можна жувати та розмовляти.  Так і однощелепні – тут менше обмежень. На час їди та на ніч їх зазвичай знімають.

Носяться знімні ретейнери за розкладом, якого варто суворо дотримуватись, щоб швидше досягти стійкого результату. Одягають або на ніч, або на ніч і на кілька годин вдень. Їхні переваги:

  • прості у догляді
  • можна знімати за необхідності

Вони будуть трохи помітні. Їх доведеться носити довше і це вимагатиме самодисципліни з боку юного пацієнта та контролю з боку ортодонта та батьків. 

Догляд ретейнерів

Знімні капи вимагають періодичної обробки дезінфектором. Зберігають їх зазвичай у спеціальному контейнері. Під час їжі їх краще знімати.

Незнімні особливого догляду не потребують. Потрібно просто бути обережним під час прийому твердої їжі і трохи більше часу та уваги приділяти гігієні ротової порожнини.

Встановлення ретейнера

Встановлення не вимагає багато часу. Виготовляються ретейнери за індивідуальними зліпками протягом кількох днів.

Знімні одягаються зверху на щелепу.

Незнімні прикріплюються за допомогою пломбувального складу. Але фіксовані ретейнери можна надійно прикріпити тільки до цілих здорових зубів. У деяких випадках потрібне попереднє лікування та/або пломбування. Крім того, ортодонт попередньо очищує поверхню емалі від зубного каменю, щоб зчеплення було надійним. Після того, як дуга закріплена, місця фіксації шліфуються. На це йде близько 30 хвилин, це безболісна проста процедура, яка не завдає підлітку особливих незручностей.

Запитання про ретейнери, що часто задаються

Скільки носити незнімний ретейнер?

Носять ретейнери в середньому вдвічі довше, ніж брекети. У кожному випадку індивідуально, але не менше ніж рік.

Як довго можна носити ретейнери?

Існує хибна думка, що ретейнери після брекетів – це все життя. Насправді так буває лише у крайніх випадках. У середньому це не більше 2-х років. Рішення у кожному конкретному випадку приймається індивідуально залежно від анамнезу та індивідуальних особливостей юного пацієнта.

Скільки коштує ретейнер для зубів?

Вартість ретейнера теж завжди прораховується індивідуально і залежить від конструкції, матеріалу, кількості підготовчих процедур та багатьох інших факторів. 

Як часто потрібно міняти ретейнер?

Змінюється ретейнер лише у випадку втрати або поломки.

Ціни на послуги:

Лікування ретенції. Ціни
Найменування послуги: Ціна:
Фіксація незйомного ретейнера після зняття брекетів (1 щелепа) 4250 грн
Ретенційна знімна пластинка на верхню щелепу 4900 грн
Розтин ретенційної кісти мигдалини 800 грн
Більше інформації ви знайдете у разділі Ціни

Наші фахівці

всі фахівці

Остапенко Надія Сергіївна

Дитячий лікар-стоматолог

Площінська Ольга Олександрівна

Лікар-ортодонт

Школяр Артем В´ячеславович

Лікар-ортодонт