Пн-Сб: 09:00 - 19:00
Нд: вихідний
+38 (067) 557-32-32 пр. Ак. Глушка, 32
+38 (067) 555-32-32 вул. Семена Палія, 113а
+38 (096) 737-32-32 вул. Кленова, 2А
Цістектомія зуба
Кіста або кістогранулема на корені зуба може стати причиною серйозних ускладнень аж до втрати зуба, тому при появі перших характерних симптомів і неприємних відчуттів у ротовій порожнині слід негайно звернутися за допомогою до стоматологу-хірургу.
Чим небезпечна кіста зуба?
Кіста в яснах зуба вимагає обов'язкового консервативного лікування або хірургічного втручання. В іншому випадку новоутворення зростає і його розміри збільшуються, що веде до тяжких ускладнень. Розвиток патологічного процесу характеризується наступною симптоматикою:
- відкушування та жування супроводжується больовими відчуттями в яснах;
- з'являється набряклість;
- збільшуються лімфатичні шийні вузли;
- у хворого підвищується температура;
- з'являються нориці та флюси;
- хворий страждає на періодичні головні болі.
Запущене захворювання може призвести до втрати кількох зубів. Крім того, кіста може ускладнитися такими патологічними процесами, як запалення кісткової тканини, зараження крові, гайморит в хронічній формі.
Чому виникає кіста?
Кіста з'являється через попадання хвороботворних мікроорганізмів у ясна. Це новоутворення, насправді, є захисною реакцією організму на інфекцію. Але розростання капсули веде до утиску здорових тканин та розхитування зубів. Своєчасна кістектомія зуба або якісна консервативна терапія допоможуть уникнути значних проблем.
Як інфекція проникає в ясна?
В основному ясна запалюється та уражається інфекцією у таких випадках:
- механічна травма ясен або щелепи;
- ускладнення запального процесу в гайморових пазухах;
- неякісно проведена терапія зубів;
- глибокий каріозний процес;
- запущений пародонтит або пульпіт;
- поганий догляд за ротовою порожниною.
Резекція верхівки кореня зуба
У початковій стадії кісти можна позбутися за допомогою консервативних методів терапії. Зуб депульпують та видаляють інфекцію з каналів, після чого вогнище обробляється лікарським препаратом. Якщо лікування не призвело до позитивної динаміки, призначається часткове або повне видалення зуба з кістою на корені.
Сучасна стоматологія пропонує кілька методик видалення кісти зубів із використанням хірургічного втручання. Стоматологи можуть частково або повністю видалити зуб, а також у важких випадках виконати видалення відразу кількох зубів та кісти.
Найщаднішим і найшвидшим методом видалення кісти зуба є кистектомія з резекцією верхівки зубного кореня. У ході хірургічної операції видаляються періапікальні утворення, які не піддаються терапії. Крім того, висікається верхівка кореня, а порожнє місце стоматолог заповнює спеціальним матеріалом, структура якого аналогічна кістці.
Метод дозволяє зберегти зуб, а отже, лікар може призначити подальший консервативний терапевтичний курс або протезування. В основному така методика використовується для лікування однокорінних фронтальних зубів. Операцію проводять за допомогою місцевої анестезії, тому вона повністю безболісна.
Єдиним надійним способом виявлення новоутворення на початковому етапі формування є отримання панорамного знімка зубів за допомогою рентгена. Багато пацієнтів звертаються до стоматолога, маючи останню стадію розвитку кісти, що призводить до видалення новоутворення. Лікування кісти кореня зуба – процес тривалий і трудомісткий, тому щоб не страждати від цього захворювання, слід регулярно проходити профілактичні огляди у свого стоматолога.
Ціни на послуги:
Найменування послуги: | Ціна: |
---|---|
Консультація хірурга | 500 грн |
Цистектомія з резекцією верхівки кореня | 6000 грн |
Більше інформації ви знайдете у разділі Ціни |
Наші фахівці
всі фахівці