Цістектомія зуба

Інші послуги

Кіста або кістогранулема на корені зуба може стати причиною серйозних ускладнень аж до втрати зуба, тому при появі перших характерних симптомів і неприємних відчуттів у ротовій порожнині слід негайно звернутися за допомогою до стоматологу-хірургу

Чим небезпечна кіста зуба?

Кіста в яснах зуба вимагає обов'язкового консервативного лікування або хірургічного втручання. В іншому випадку новоутворення зростає і його розміри збільшуються, що веде до тяжких ускладнень. Розвиток патологічного процесу характеризується наступною симптоматикою:

 • відкушування та жування супроводжується больовими відчуттями в яснах;
 • з'являється набряклість;
 • збільшуються лімфатичні шийні вузли;
 • у хворого підвищується температура;
 • з'являються нориці та флюси;
 • хворий страждає на періодичні головні болі.

Запущене захворювання може призвести до втрати кількох зубів. Крім того, кіста може ускладнитися такими патологічними процесами, як запалення кісткової тканини, зараження крові, гайморит в хронічній формі.

Чому виникає кіста?

Кіста з'являється через попадання хвороботворних мікроорганізмів у ясна. Це новоутворення, насправді, є захисною реакцією організму на інфекцію. Але розростання капсули веде до утиску здорових тканин та розхитування зубів. Своєчасна кістектомія зуба або якісна консервативна терапія допоможуть уникнути значних проблем.

Як інфекція проникає в ясна?

В основному ясна запалюється та уражається інфекцією у таких випадках:

 • механічна травма ясен або щелепи;
 • ускладнення запального процесу в гайморових пазухах;
 • неякісно проведена терапія зубів;
 • глибокий каріозний процес;
 • запущений пародонтит або пульпіт;
 • поганий догляд за ротовою порожниною.

Резекція верхівки кореня зуба

У початковій стадії кісти можна позбутися за допомогою консервативних методів терапії. Зуб депульпують та видаляють інфекцію з каналів, після чого вогнище обробляється лікарським препаратом. Якщо лікування не призвело до позитивної динаміки, призначається часткове або повне видалення зуба з кістою на корені.

Сучасна стоматологія пропонує кілька методик видалення кісти зубів із використанням хірургічного втручання. Стоматологи можуть частково або повністю видалити зуб, а також у важких випадках виконати видалення відразу кількох зубів та кісти.

Найщаднішим і найшвидшим методом видалення кісти зуба є кистектомія з резекцією верхівки зубного кореня. У ході хірургічної операції видаляються періапікальні утворення, які не піддаються терапії. Крім того, висікається верхівка кореня, а порожнє місце стоматолог заповнює спеціальним матеріалом, структура якого аналогічна кістці.

Метод дозволяє зберегти зуб, а отже, лікар може призначити подальший консервативний терапевтичний курс або протезування. В основному така методика використовується для лікування однокорінних фронтальних зубів. Операцію проводять за допомогою місцевої анестезії, тому вона повністю безболісна.

Єдиним надійним способом виявлення новоутворення на початковому етапі формування є отримання панорамного знімка зубів за допомогою рентгена. Багато пацієнтів звертаються до стоматолога, маючи останню стадію розвитку кісти, що призводить до видалення новоутворення. Лікування кісти кореня зуба – процес тривалий і трудомісткий, тому щоб не страждати від цього захворювання, слід регулярно проходити профілактичні огляди у свого стоматолога.

Ціни на послуги:

Цістектомія зуба. Ціни
Найменування послуги: Ціна:
Консультація хірурга 500 грн
Цистектомія з резекцією верхівки кореня 6000 грн
Більше інформації ви знайдете у разділі Ціни