Вестибулопластика

Інші послуги

Ці проблеми можна усунути за допомогою контурної пластики обличчя, але простішим методом є вестибулопластика.

Показання до проведення вестибулопластики

Вестибулопластика у стоматології – це хірургічна операція, яка проводиться з метою поглиблення напередодні ротової порожнини, поліпшення розподілу м'яких тканин. та розширення зони прикріпленої ясна. Результатом є поглиблення простору між яснами та щокою, а також яснами та губами. Вестибулопластика рекомендується при глибині напередодні ротової порожнини менше 5 міліметрів.

Навіщо робити вестибулопластику? Для цієї процедури є кілька свідчень:

 • необхідність виправити косметичні дефекти;
 • підготовка тканин пародонту до проведення клаптевих операцій;
 • високе кріплення вуздечок, що ускладнює встановлення протезів;
 • логопедичні проблеми через недостатню рухливість губ;
 • профілактика рецесії ясна;
 • необхідність проведення протезування або ортодонтичного лікування.

Пластика слизової порожнини рота може знадобитися людям різного віку, у тому числі і дітям.

Протипоказання до проведення вестибулопластики

 При деяких медичних проблемах пластику напередодні порожнини рота проводити не можна. До списку протипоказань входять:

 • множинний карієс;
 • осціомієліт;
 • ураження слизових порожнини рота, схильні до рецидиву;
 • онкологічні захворювання та хвороби крові;
 • алкоголізм та наркоманія;
 • променеве опромінення шиї та голови.

Методики вестибулопластики

Вестибулопластика проводиться під місцевим наркозом. Операція здійснюється за допомогою лазера чи скальпеля. У хірургічній стоматології використовуються різні методики оперативного втручання: відкриті та закриті. Методика проведення вестибулопластики вибирається залежно від того, на якій щелепі необхідно провести хірургічну корекцію.

Відкриті методики

До відкритих належать методики по Едлану-Мейхеру (верхня щелепа), Кларку (пластика напередодні нижньої щелепи), Глікману (обидві щелепи). Вестибулопластика проходить у кілька етапів і передбачає розтин м'яких тканин і відшарування частини слизової оболонки. Загоєння розрізів, що залишаються на внутрішній стороні губи та альвеолярному відростку, здійснюється методом вторинного натягу.

Закриті методики

Закритими називають методики за Обведжезером, Лімбергом, тунельною вестибулопластикою. Вони використовують щадний підхід, завдяки чому площа ранової поверхні мінімізується. Її після закінчення операції накривають м'якими тканинами, а шви накладають за допомогою кедгуту. Вестибулопластика з використанням лазера займає менше часу (до 1 години) і після операції загоєння проходить на 30% швидше.

Реабілітація після операції

Вестибулопластика проводиться на верхній чи нижній щелепі, а іноді на обох одразу. Після операції пацієнту необхідно проводити обробку ранових поверхонь антисептиком, використовувати ранозагоювальні препарати. Рекомендується відмовитися від фізичних навантажень та скоригувати раціон, прибравши з нього гострі, солоні та кислі продукти.

Тим, кому показано вестибулопластику, буде корисно дізнатися, як довго гоїться порожнина рота після операції. Терміни залежать від обраної методики та становлять у середньому два тижні.

Успішна операція та правильна реабілітація після вестибулопластики допоможе усунути проблеми, через які було неможливим проведення протезування, запобігти рецесії ясен та розхитування зубів.

Пластика напередодні порожнини рота в клініці Profident Junior

У стоматологічній клініці Profident Junior пластику напередодні ротової порожнини проводиться для дітей та дорослих. До та після операції за пацієнтом ведеться спостереження. Фахівці використовують найновіше обладнання та інструменти. Завдяки ефективним європейським методикам оперативне втручання відбувається максимально безболісно.

У дитячій стоматології вестибулопластика верхньої та нижньої щелепи використовується для усунення дефектів мови. Якщо є показання до операції, її краще провести в ранньому віці, оскільки в міру зростання процедура і реабілітація займають більше часу. Записатися на консультацію до фахівця можна за телефонами, розміщеними на сайті, або заповнивши онлайн-форму.

Ціни на послуги:

Вестибулопластика. Ціни
Найменування послуги: Ціна:
Консультація хірурга 500 грн
Видалення постійного зуба ( крім 8-го) ускладнене 1500 грн
Атипове видалення 8-го зуба ускладнене 4000 грн
Більше інформації ви знайдете у разділі Ціни

Наші фахівці

всі фахівці

Байдиш Віталій Андрійович

Дитячий та дорослий лікар-стоматолог

Трум Віктор Миколайович

Дитячий та дорослий лікар-стоматолог. Терапія і хірургія