Пломбування зубів

Інші послуги

Під час такого втручання уражена тканина видаляється, чиститься, а на місце утвореної порожнини розміщується пломбувальний матеріал.

Коли необхідне пломбування зубів?

Стоматологічні матеріали для пломбування застосовуються найчастіше при поверхневому, серединному та глибокому карієсі зубів.  До інших показань належать:

  • руйнування емалі внаслідок механічних ударів та інших зовнішніх впливів; 
  • рецидив карієсу; 
  • запалення пульпи та періодонту;
  • стирання емалі як наслідок звички гризти нігті, інтенсивно надкушувати щось тільки на один бік;
  • зношування попередньої пломби зуба; 
  • вроджене порушення естетики зуба. 

У клініці «Профідент Джуніор» пломбування зубів здійснюється за допомогою сучасних матеріалів, які за фактурою, формою та кольором схожі з натуральними здоровими зубами.

Види пломб для зубів

Лікарі клініки «Profident-junior» з метою відновлення нормальної анатомії зубів застосовують склоіономерні та фотополімерні пломби. 

Фотополімерна пломба

Такий матеріал підходить для реставрації передніх, бічних зубів.  Фотополімери відрізняються високими показниками зносостійкості, широким рядом відтінків та легкістю у фінішній обробці. Такі пломби виготовляються із композитного матеріалу.

Склоіономірна пломба

Склоіономірні пломби на зуб відрізняються своїм терміном служби. Вони виготовляються зі склоіономерного цементу і кріпляться до коронок за рахунок хімічного та механічного зв'язку. Показники міцності та надійності цілком виправдовують вартість. Склоіономіри підходять і для відновлення молочної емалі. Їхні відтінки максимально близькі до натуральних. Відмінною особливістю матеріалу є виділення фторидів якийсь час після встановлення.

Етапи пломбування зубів

Пломбування може проводитися в 1 або декілька етапів залежно від складності порушення емалі та дентину.

Одноетапне відновлення зуба полягає в усуненні пошкоджених тканин під анестезією, пошаровому нанесенні пломбувального матеріалу з подальшою фіксацією та поліруванням. З метою закріплення пломби застосовується спеціальна фотополімерна лампа. На фініші відреставрована поверхня зуба виходить гладкою та зручною. 

Двоетапне пломбування показане з метою терапії запалень пульпи та періодонту. Воно здійснюється після діагностики рентгеном, що дозволяє проаналізувати характер інфекційної поразки.

Само лікування проходить аналогічно до одноетапного, але має 2 проміжні стадії, на яких в уражену порожнину вноситься спеціальна лікарська речовина та встановлюється тимчасова пломба. 

Як доглядати за зубами після пломбування

Після встановлення пломби ротова порожнина потребує регулярного огляду у спеціаліста, ретельної гігієни, відмови від їжі з високим вмістом цукру. У стоматолога необхідно періодично проводити полірування та спостереження за його цілісністю.