Видалення зубного каменю

Інші послуги

Чистка зубного каменю — необхідна та важлива процедура, оскільки мінералізований наліт впливає на здоров'я людини загалом. Щомиті в ньому розмножується безліч патогенних мікроорганізмів, що виділяють токсини, що моментально всмоктуються в кров.

Додаткова проблема в тому, що камінь тисне на ясна, порушуючи кровообіг, і це призводить до розвитку запальних процесів та появи неприємного запаху. Прибрати камені із зубів у домашніх умовах неможливо, тут можуть допомогти лише стоматолог та спеціалізоване обладнання.

Чому виникає зубний камінь?

Причин появи каменю безліч:

  • шкідливі звички;
  • нехтування гігієною ротової порожнини;
  • зміна складу слини через порушення сольового обміну;
  • нестача в раціоні твердих продуктів — овочів та фруктів;
  • неправильний підбір зубної щітки та пасти.

Найчастіше затверділий зубний наліт виявляють у людей старше 40 років, але й у дітей він присутній у половині випадків. Чищення зубів від каменю потрібно проводити своєчасно та регулярно, щоб уникнути появи серйозних проблем.

Небезпека

Наявність мінералізованого нальоту призводить до виникнення таких проблем:

  • Запальні процеси слизової рота та ясен, аж до ерозій, невеликих виразок, пародонтиту, стоматиту, гінгівіту.
  • Карієс. Мікроорганізми, що виробляють соляну кислоту, руйнують емаль, що запускає процес загнивання зуба.
  • Посилення наявних хронічних захворювань — токсини, що виділяються мікрофлорою нальоту, розносяться кров'ю по організму, негативно впливаючи на хворі органи.

До вищезгаданих наслідків додається психологічний дискомфорт, викликаний неприємним запахом з рота та негарною усмішкою. Вирішити проблему можна виключно зверненням до стоматологічної клініки, яка проводить процедуру видалення зубного каменю.

Типи відкладень зубного каменю

Зубний камінь включає компоненти різної природи — мікроорганізми, солі кальцію Наліт швидко твердне, стаючи щільнішим вже через 10-16 годин за відсутності гігієнічних процедур.

Незалежно від його типу, необхідно своєчасно проводити процедури з чищення від зубного каменю. Виділяють два основні види мінералізованого нальоту — над'ясенний та під'ясенний.

Над'ясенні

Локалізація над'ясенного зубного каменю — над рівнем ясен, відкладення помітні навіть за побіжному огляді. Колір нальоту жовтуватий або темніший, а він видаляється без особливих складнощів. Головне — знайти час на процедуру зі зняття зубного каменю.

Profident Junior пропонує послуги - видалення нальоту Прістлі у дітей, а також професійне чищення зубів дітям з використанням сучасного обладнання та матеріалів.< /p>

Під'ясенні

Під'ясенний камінь на зубах неозброєним оком непомітний, оскільки локалізується під рівнем ясен. Можливий симптом наявності під'ясенного каменю — кровотечі, посиніння та набряк ясен, що свідчать про наявність пародонтиту та руйнувань кісткової тканини. Зазвичай фахівці виявляють під'ясенний наліт, коли зондують пародонтальні кишені та проводять пародонтологічні операції. Зняти зубний камінь цього складніше.

Методи усунення твердого нальоту на зубах

В Одесі стоматологи пропонують три найбільш популярні методи видалення зубного каменю — ультразвук, апарат Air Flow та лазер. Всі вони досить результативні, відрізняються ціною та швидкістю зняття нальоту.

Ультразвукова терапія

Ця терапія працює за рахунок руйнування зв'язків усередині нальоту, після чого тверді відкладення легко зчищаються із зубної поверхні. Чищення зубів від каміння ультразвуком практично не має протипоказань.

Технологія Air Flow

Air Flow — технологія видалення мінералізованого нальоту, що відрізняється високим ступенем безпеки для ясен та зубної емалі. Піскоструминний апарат Air Flow дозволяє безболісно видалити камінь у важкодоступних місцях — міжзубних проміжках. Діючою речовиною виступає суміш абразивної речовини та води.

Лазерне чищення

Процедура зняття каменів із зубів лазером користується популярністю за рахунок безболісності процесу руйнування цілісності нальоту. Метод вважається найбезпечнішим — емаль зашкодити неможливо, навіть видаляючи особливо щільні ділянки.

На видалення зубного каменю ультразвуком ціни ви можете уточнити на сайті клініки Profident Junior, або записавшись на консультацію по телефону або через форму зворотнього зв'язку.

Наші фахівці

всі фахівці

Байдиш Віталій Андрійович

Дитячий та дорослий лікар-стоматолог

Дудукало Альона Андрiївна

Дитячий та дорослий лікар-стоматолог

Зінов'єва Анастасія Сергіївна

Дитячий та дорослий лікар-стоматолог

Косюга Вікторія Сергіївна

Дитячий та дорослий лікар-стоматолог, терапевт.

Лашина Катерина Володимирівна

Дитячий/дорослий стоматолог-терапевт

Растьобіна Юлія Юріївна

Дитячий та дорослий лікар-стоматолог