Лікування пульпіту молочних зубів

Інші послуги

Пульпіт у дітей

Посилюючи, каріозний процес супроводжується погіршенням загального самопочуття дитини, підвищенням температури та повним руйнуванням дентину. У результаті захворювання призводить до пульпіту молочних зубів, їх видалення та інших тяжких наслідків.

Що таке пульпіт?

Захворювання, яке вражає пухку сполучну зубну тканину, називають пульпітом. У більшості випадків хвороба з'являється у дитини внаслідок ускладнення карієсу або некваліфікованих дій дантиста.

Особливості пульпіту молочних зубів

У молочних зубах, на відміну від постійних, м'які тканини знаходяться поруч із зубною поверхнею, тому карієс швидко добирається до пульпи — це і є початок пульпіту. Діти хвороба виникає набагато частіше, ніж в дорослих. Це захворювання, що вражає молочні зуби, може протікати практично без симптомів, а отже, батьки з дітьми часто не поспішають із візитом до лікаря.

Ознаки запалення пульпи у дитини

Ранні стадії дитячого пульпіту виявити досить складно, оскільки хвороба практично себе не виявляє. Єдина очевидна підказка — карієс у дитини. Тому найкращим способом боротьби із запаленням пульпи у дитини вважаються профілактичні заходи, тобто огляд ротової порожнини на наявність каріозних ушкоджень та регулярне планове відвідування дитячого стоматолога.

5 симптомів, які можуть говорити про пульпіт у дитини

Пульпіт у дитини характеризується:

  • появою болю у вечірній та нічний час;
  • негативною реакцією на холодну або гарячу їжу, погіршенням апетиту;
  • набряком ясна біля ураженого зуба;
  • підвищення температури;
  • неприємний запах з рота.

Хронічна стадія захворювання може супроводжуватися болем, що тягне, особливо болить молочний зуб під навантаженням, а вже запущені випадки ускладнюються гнійними виділеннями та збільшенням лімфовузлів. 

Лікування пульпіту тимчасових зубів

Своєчасне лікування пульпіту у дітей дозволяє зняти запальний процес та не видаляти зуб. Здорові цілі молочні зуби необхідні для формування нормального прикусу, який може порушитися, якщо здоров'ю ротової порожнини дитини не приділяти належної уваги. 

Біологічний метод лікування пульпіту у дітей

Існує думка, що завдяки використанню біологічного методу лікування пульпіту у дітей дозволяє зняти запальний процес, зберегти зуб та його м'які тканини. Однак метод рідко застосовується на молочних зубах і на даний момент є застарілим, як і девітальний метод лікування у дітей.

Вітальна ампутація

У стоматологічній клініці Джуніор ми використовуємо лише вітальну ампутацію - часткове видалення нерва, тільки коронкової його частини, при збереженні кореневої пульпи.

  • При оборотному пульпіті проводимо вітальну екстирпацію - видалення коронкової та кореневої пульпи повністю під місцевим знеболенням.
  • При незворотному пульпіті -  вітальну під місцевим знеболенням.

Лікування запалення зуба цим способом надійно та успішно використовується для боротьби з уже запущеним пульпітом. Загалом, щоб уникнути таких проблем із зубами у дитини, слід суворо дотримуватись гігієни ротової порожнини та регулярно відвідувати стоматолога для профілактичного огляду.

Подивитись на карті Одеси