Культьові вкладки

Інші послуги

Зазвичай це цільна металева, керамічна або металокерамічна конструкція, для встановлення якої спеціально готується канал. Частина вкладки на зуби, розташована над ясною, покривається коронкою.

У чому відмінності вкладки та штифта

Вкладки в стоматології схожі за своєю будовою з натуральним зубом, тобто мають кореневу та верхню частину. Для фіксації конструкції використовується кореневий канал, після чого на кукси стоматолог встановлює коронку.

Культьова вкладка має такі відмінності від штифта: 

 • конструкція виготовляється індивідуально для кожного конкретного випадку; 
 • вкладки забезпечують рівномірний розподіл навантаження; 
 • установка конструкції займає не один етап.

Види культьових вкладок 

Сучасна стоматологія пропонує пацієнтам відновити зуби культьовими вкладками, що мають ряд переваг перед іншими видами конструкцій для протезування. В основному, литий протез застосовується, щоб реставрувати зуби, що мають два або три корені. Під час процедури не потрібно сточувати сусідні зуби, що є безперечною перевагою використання вкладок. 

Культьові вкладки в залежності від матеріалу поділяються на такі види:

 1. Металеві. Для виготовлення конструкції використовують сплави різних металів. Встановлення вкладок зі сплаву хрому-кобальту буде коштувати досить недорого, але завжди є ризик. протез може бути відкинуто організмом. Щоб реставрувати жувальні зуби, часто використовуються конструкції з дорогоцінних металів, що мають виняткову міцність і тривалий термін служби.
 2. Керамічні. Найпопулярніші литі конструкції для виробництва яких використовується діоксид цирконію. Їх не відрізнити від натуральних зубів, при цьому протези неймовірно міцні та довговічні. Керамічні культьові вкладки ідеальні для протезування передніх зубів. Слід зазначити, що конструкція щільно прилягає до навколишніх тканин, тому вторинний карієс виключено. Скільки коштує така культьова вкладка? На це запитання відповість стоматолог після опрацювання лікувального плану.
 3. Металокерамічні. Такі вкладки не користуються популярністю і зараз досить рідко застосовуються стоматологами через їхню нетривалу службу. Виробники металокераміки дають гарантію не більше п'яти років.

Покази та протипоказання до встановлення

Культьові вкладки ставлять у таких випадках:

 • зуб сильно зруйнований;
 • зміцнення для подальшого протезування;
 • неефективність інших варіантів лікування; 
 • аномальне розташування та неправильна форма зубів;
 • зміцнення зуба, якщо пацієнт страждає на захворювання, що вражають пародонт.

Установка конструкції має низку протипоказань, а саме:

 • руйнування кореневого каналу;
 • діагностовано новоутворення у вигляді гранульоми або кісти;
 • пацієнт має алергічну реакцію на матеріали конструкції; 
 • ясна та тканина зуба запалені.

Відновлення зубів культьовими вкладками в Profident Junior

Відновлення зубів у клініці Profident Junior проводиться кваліфікованими фахівцями, які використовують найсучасніші матеріали, інноваційні методики та передове обладнання. При цьому ціна культьових вкладок є досить невисокою.

У Profident Junior клієнтам пропонується: високоякісне лікування, преміальне обслуговування, індивідуальна увага персоналу та лікаря, а також професійна консультація з питань лікування та профілактики будь-якого зубного захворювання. 

Наші фахівці

всі фахівці

Байдиш Віталій Андрійович

Дитячий та дорослий лікар-стоматолог