Керамічні брекети

Інші послуги

Керамічна брекет-система підкорює естетичність та гіпоалергенність (на відміну від металевих аналогів, які не підходять для пацієнтів з алергією на метали).

З чого складається керамічна брекет-система?

Керамічні брекети є конструкцією, яка складається з чотирьох компонентів. 

1. Основа-пластинка

Підстави брекетів виготовлені з кераміки високої якості. Вони фіксуються на кожен зуб за допомогою спеціального ортодонтичного клею.

2. Крила брекету

Елемент брекетів, що має спеціальні пази, крізь який проходить дуга. Крила також робляться з кераміки та кріпляться на основу. 

3. Дуга

Вона являє собою тонкий дріт, зроблений із стоматологічного сплаву, який не піддається корозії і не дає тертя із зубною емаллю. Дуга шляхом протягування крізь крила з'єднує всі підстави на кожному зубі в єдине ціле.

4. Лігатури або кліпси

Складова, необхідна для надійної фіксації дуги. Лігатури є міні кільця з латексу або нержавіючого металу. Вони кріпляться на крила брекетів. У безлігатурних брекетах замість лігатур застосовують спеціальні кліпси.

Види керамічних брекет-систем

Ортодонти клініки «Профідент Джуніор» застосовують в Одесі керамічні брекети двох видів:

 • лігатурні;
 • безлігатурні.

Лігатурні

Класика ортодонтії. Вони фіксуються за допомогою дротяної дуги та кілець із пластику або металу. Ціна керамічних брекетів з лігатурою доступніша за їх надійності, а тому такі вироби мають популярність. 

Безлігатурні (самолігуючі)

Брекети без лігатур вперше застосували ортодонти у США. Такі вироби фіксуються на ковзаючі кліпси, що дозволяють швидко замінити дугу. Це суттєво спрощує пацієнту догляд за ротовою порожниною, а також зводить до мінімуму походи до лікаря та тривалість перебування у стоматологічному кріслі. Відгуки про керамічні брекети без лігатур свідчить про те, що їхня висока вартість цілком виправдана. 

Етапи встановлення керамічних брекетів

Ортодонтичні системи з кераміки встановлюються у 8 етапів:

 1. Аналіз та оцінка проблеми пацієнта, ретельний огляд та прийняття рішення про необхідність додаткового лікування (брекет-системи не ставляться при карієсі, пародонтиті та інших запальних захворюваннях зубів та ясен).
 2. Підготовка до встановлення коригувальних виробів. На даному етапі проводиться діагностика зубів та ротової порожнини. Знімки, отримані за допомогою рентгенографії, є підставою для розробки схеми конструкції майбутніх брекетів.
 3. Чистка зубів. Вона проводиться безпосередньо перед встановленням брекет-системи.
 4. Підготовка ділянки до фіксації ортодонтичних конструкцій. Місце, на яке будуть приклеєні пластинчасті основи брекетів, протруюють. Це дозволяє забезпечити кращу адгезію (приклеювання) керамічних деталей.
 5. Кріплення. Підстави брекет-систем фіксуються на зубах людини за допомогою спеціального стоматологічного клею.
 6. Фіксація брекетів до зубів за допомогою видимих ​​частин конструкцій – скоб із пазами.
 7. З'єднання брекетів у єдину систему. Застосування ортодонтичної дуги та замків-кліпс або кілець (лігатур).
 8. Зменшення тиску всієї конструкції на зуби. Для цього використовуються спеціальні пружини, гумові тяги та інші додаткові елементи, що підбираються з урахуванням індивідуальних особливостей пацієнта. 

Процедура встановлення керамічних брекетів в залежності від ступеня викривлення та інших факторів у кожному конкретному випадку триває від 1.5 до 2.5 годин.

Переваги керамічних брекетів

Ціна керамічних брекетів виправдана переліком таких переваг: 

 • висока естетика – відтінок брекетів підбирається залежно зливаються з природним кольором емалі, дають можливість підбору відтінку, практично непомітні у ротовій порожнині;
 • гіпоалергенність – матеріал брекетів біологічно сумісний, не викликає алергічних реакцій та дискомфорту; 

Недоліки керамічних брекетів

Керамічні брекети для зубів поряд із переліком переваг мають і свої мінуси:

 • висока ціна, особливо на безлігатурні конструкції, але враховуючи їх естетику і комфорт в обігу – вони того варті; 
 • довше носіння, ніж для виробів з металу (в середньому 1,5-2 роки); 
 • схильність фарбуватись і темніти від продуктів, що містять пігменти – чорна смородина, буряк, кава, міцний чай, тютюн, червоне вино;
 • у разі відклеювання пластинки брекету від емалі необхідно ставити новий.

Детальніше про вартість установки керамічних брекетів можна дізнатися на консультації. Запишіться на консультацію з лікарем ортодонтом через форму зворотного зв'язку або по телефону.

Ціни на послуги:

Керамічні брекети. Ціни
Найменування послуги: Ціна:
Лікування на індівідуальних керамічних брекетах Tweed (1 щелепа) 20000 грн
Більше інформації ви знайдете у разділі Ціни

Наші фахівці

всі фахівці

Остапенко Надія Сергіївна

Дитячий лікар-стоматолог

Площінська Ольга Олександрівна

Лікар-ортодонт

Школяр Артем В´ячеславович

Лікар-ортодонт